żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

Cel życia

autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE

użytkownik: Admin z dnia: 2012-09-04

Człowiekowi w cierpieniu wydaje się, że traci swoją godność oraz cel i sens swojego istnienia. Doświadczenie cierpienia znane jest większości z nas i gdyby nie wiara trudno było by nam je przetrwać. Bóg w swojej miłości pochyla się nad złamanym przez życie człowiekiem przywraca mu godność i nadaje jego cierpieniu sens, a od człowieka wymaga jedynie aktu oddania tego co przeżywa w Jego ręce.
26:50
Cel życia... (nr 1)

Komentarze (2)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~szuka

30.09.2012, godz.04:53

Zgłaszam uczciwie, że dziś u nas na wsi było bardzo chrześcijańskie kazanie otwierające sporo drzwi, w którym proboszcz powiedział, że jest wielu ludzi, których "nie ma z nami" (jeśli chodzi o poglądy), a mogą być bliżej Boga niż my. Przytoczył też przykład Ghandiego, który modlił się do Chrystusa, jak również przyznał,że powody dla ateizmu często wynikają ze złego przykładu, jaki dają chrześcijanie. Jestem podbudowana.:)

~szuka

06.09.2012, godz.05:51

Daje oparcie i wydaje mi się, że i prosty człowiek zrozumie...więc boli mnie,że tu u mnie na wsi padają słowa, że "cierpienie ma sens", a o boskości w człowieku to strach mówić.