żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

Niedowiarstwo Tomasza

autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE

użytkownik: Admin z dnia: 2012-05-08

Biblijny Tomasz jest symbolem każdego człowieka, który zatrzymuje się w wierze i jak uświadamia nam kaznodzieja nikt z nas nie jest od tego wyłączony ponieważ każdy z nas przeżywa na jakimś etapie swojego życia kryzys wiary. Wiara, podobnie jak wszystkie poważniejsze dzieła w naszym życiu, jest naznaczona kryzysem, który jest tak naprawdę znakiem rozwoju.
46:07
Niedowiarstwo Tomasza... (nr 1)

Komentarze (4)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~

03.10.2012, godz.15:25

Patrząc na godziny publikacji komentarzy widzę, że szukasz trochę po omacku :-) Życzę, aby ten, ktory jest światłem wkrótce dał Ci sie odnaleźć. Pozdrawiam serdecznie.

~szuka

03.10.2012, godz.03:46

Dziękuję. Wysłuchałam. Skłoniło mnie to do dalszych refleksji. Nicku nie zamierzam zmienić, zwłaszcza, że to portal ludzi "wierzących i poSZUKUjących" :)

~Jacek

02.10.2012, godz.16:38

Zapraszam Cię do wysłuchania Tego kazania: http://www.zywawiara.pl/kazania/art-182.html Pozdrawiam i życzę szybkiej zmiany nicku na "znalazłam" :-)

~szuka

02.10.2012, godz.04:10

...no tak, ale jednak zasmucony niedowiarek-"outsider" p r z y s z e d ł. Zrobił jednak C O Ś - coś , co sprawiło mu zapewne większą trudność od rozweselonych ucztujących. Czy zostaje ukarany za pogardę dla radosnych uczestników uczty? Co wobec tego ma zrobić, aby poczuć się jej częścią? Być może musi mieć większą wiedzę teologiczną, aby Msza św. (rozumiem, że to jest właśnie uczta , której mowa)była dla niego bardziej czytelna i oswojona. Być może musi uznać fakt, że jest niedostosowany społecznie i jednocześnie podjąć wysiłek pracy nad sobą... aby w końcu pójść na Ucztę z wewnętrznej potrzeby serca i cieszyć się wraz z innymi.(????)