żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

Chrzest

autor: ks. Jacek Wiosna Stryczek

użytkownik: Admin z dnia: 2012-01-14

Ks. Jacek Stryczek prowadzi rozważania na temat sakramentu Chrztu Świętego i zatrzymuje się nad problemem niezrozumienia tego obrzędu przez wielu współczesnych chrześcijan.
13:19
Chrzest... (nr 1)

Komentarze (2)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~judyta

16.01.2012, godz.16:27

Niezwykłe rozważanie mamy wolność w kościele.

~

14.01.2012, godz.15:00

Piękne wnioski. Duch Święty działa, bo dziś właśnie temat chrztu św. poruszyłam z moim mężem. Jak Słowo mówi, Jan Chrzciciel chrzcił wodą. Jezus jest Tym co daje nam więcej czyli Ducha. Jakież to niepoprawne podejmować decyzję za osobę, której Bóg daje wolna i nie przymuszoną wolę. W tym całym pomieszaniu okazuje się,że osoba występująca z KK nie może mieć zmazanego sakramentu chrztu św. i jak bardzo fakty te świadczą o absurdzie ustaleń Kościoła do którego także należę. Owoce zbieramy coraz intensywniej tego co ludzkie, a nigdy Boże. Historia natomiast dziecka, gdzie rodzice byli ateistami, ale właśnie poprzez kolegów w klasie dziecko to w swej woli zapragnęło także przyjęcia Jezusa do serca. Przepiękna walka tego dziecka i także wygrana, bo rodzice wyrazili na to zgodę by mógł się przygotować i we wspólnocie stać się wierzącym Bogu. Dziękuję ks. Jackowi Wiośnie S. za rozważanie tego co widzialne w znakach czasu. Bóg zapłać za wypowiedzianą prawdę. Danusia