żywa Wiara

KazaniaZOBACZ WSZYSTKIE

Podstawy biblijne modlitwy wstawienniczej

autor: o. Cyprian Moryc OFM

użytkownik: Admin z dnia: 2011-07-06

Konferencja wygłoszona przez ojca Cypriana Moryca, której tematem jest modlitwa wstawiennicza oraz jej umocowanie w Piśmie Świętym. Autor wskazuje przede wszystkim na osobę Jezusa, który nieustannie wstawia się za nami do swojego Ojca.  Mówi o tym, że ludzie również są zaproszenie do takiej posługi. Pokazuje w jaki sposób przygotować się do modlitwy za innych. Jak ważne jest aby w procesie przygotowania się do modlitwy za innych nie brakowało takich czynności jak kontemplacji, pogłębionej modlitwy, pogłębionego rozważania Biblii, adoracji Najświętszego Sakramentu, tak aby być dobrze „nakarmionym” Bożą miłością. Dopiero człowiek wypełniony Bożą miłością może iść i służyć innym i dzielić się z innymi Duchem, którego ma w sobie.

67:52
Podstawy biblijne modlit... (nr 1)
72:02
Podstawy biblijne modlit... (nr 2)

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Estera

12.09.2011, godz.15:01

Bogactwo treści i piękno przekazu w kazaniu o.Cypriana Moryc. Bóg niech błogosławi i pomnaża łaskę Życia, które w usłyszanych słowach z modlącym Kościołem wprowadza w zachwyt Boga . Dziękuję za to doświadczenie:)