żywa Wiara

Kalendarium wydarzeńZOBACZ WSZYSTKIE

Kalendarium wydarzeń

Solidarna Paczka, czyli specjalna edycja Szlachetnej Paczki

Solidarna Paczka, czyli specjalna edycja Szlachetnej Paczki

Prowadzący: Ewa Tryjańska

Rodzaj: inne

Data: 2022.06.04 - 1969.12.31

Godzina: 10:00

Miejscowość: Kraków

Ulica: ul. Berka Joselewicza 21

Miejsce wydarzenia: Biuro Stowarzyszenia WIOSNA

Strona internetowa: www.szlachetnapaczka.pl

Solidarna Paczka, czyli specjalna edycja Szlachetnej Paczki rozpocznie się już 4 czerwca (Otwarcie Bazy Rodzin). Tym razem pomoc otrzymają osoby, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Jak zawsze postaramy się połączyć tych, którzy chcą pomóc z potrzebującymi. Solidarne Paczki trafią do rodzin w trakcie Weekendu Cudów, który odbędzie się 25 i 26 czerwca.4 czerwca na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie rodzin uchodźczych, spośród których Darczyńcy będą mogli wybrać te, dla których przygotują pomoc uwzględniającą indywidualne potrzeby.


Wolontariusze Szlachetnej Paczki już od dwóch tygodni docierają do osób uciekających przed wojną, rodzin, dzieci, osób starszych i z niepełnosprawnościami. Solidarna Paczka jest dla nich odpowiednią formą pomocy w tej trudnej sytuacji – pozwoli złapać oddech, odciąży niewielki budżet, ale też pomoże w rozpoczęciu życia w nowym miejscu.
Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się 4 czerwca o godzinie 10:00 w krakowskim biurze Stowarzyszenia WIOSNA (ul. Berka Joselewicza 21).

W trakcie Otwarcia Bazy Rodzin Solidarnej Paczki wolontariusze, pracownicy oraz ambasadorzy opowiedzą o Solidarnej Paczce i rodzinach, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Polsce, a dziś potrzebują naszej pomocy i wsparcia w odbudowie życia w nowym miejscu.

Serdecznie prosimy o potwierdzenie przybycia do 2.06.2022 r.

TAGI: stowarzyszenie Wiosna Ukraina pomoc Szlachetna Paczka Solidarna paczka