żywa Wiara

Kalendarium wydarzeńZOBACZ WSZYSTKIE

Kalendarium wydarzeń

Spotkanie z Mary Wagner

Prowadzący: Mary Wagner

Rodzaj:

Data: 2014.10.13 - 1969.12.31

Godzina: 12:00

Miejscowość: Stalowa Wola

Miejsce wydarzenia: spotkanie na KUL Kolbuszowa

Strona internetowa: https://www.facebook.com/marywagnerpolsce

Mary Wagner - 38-letnia katoliczka z Kanady, znana działaczka pro-life, od wielu lat jest zaangażowana w ochronę życia dzieci nienarodzonych. Za swoje przekonania została aresztowana i od sierpnia 2012 przed 23. miesiące przebywała w areszcie śledczym w Kanadzie. Wyszła z więzienia w czerwcu tego roku, po tym jak sędzia wydał wyrok w jej sprawie. Orzeczono dwuletni okres próbny (probation) oraz zakaz zbliżania się do klinik aborcyjnych na odległość mniejszą niż 100 m. Pobyt w areszcie został zaliczony na poczet zasądzonej kary 9 miesięcy więzienia.

Mary Wagner stała się symbolem walki z cywilizacją śmierci. Od wielu lat modliła się pod klinikami aborcyjnymi, rozmawiała z kobietami, które zamierzały poddać się aborcji. Wielu wręczała białe róże przypominając o wartości ludzkiego życia. Niektóre z kobiet i ich dzieci udało się ocalić. Za takie zachowanie została pociągnięta do odpowiedzialności karnej. Aresztowanie i uwięzienie Mary Wagner miało się stać symbolem, który zniechęci innych obrońców życia.

Wywiad z Mary możecie przeczytać tutaj: http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/wywiady/by%C5%82am-pod-wra%C5%BCeniem-%C5%BCycia-%C5%9Bw-maksymiliana-kolbego-goniec-rozmawia-z-mary-wagner.html

TAGI: modlitwa Aborcja katechezy audiowizualne Mary Wagner