żywa Wiara

Kalendarium wydarzeńZOBACZ WSZYSTKIE

Kalendarium wydarzeń

Przystanek Jezus 2014

Rodzaj:

Data: 2014.07.27 - 2014.08.03

Godzina: 08:00

Miejscowość: Kostrzyn nad Odrą

Miejsce wydarzenia: Kostrzyn nad Odrą

Strona internetowa: www.przystanekjezus.pl

Przystanek Jezus 2014 – Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną, która od 1999 roku towarzyszy młodzieży przyjeżdżającej na Przystanek Woodstock.

Przystanek Jezus odbywać się będzie w Kostrzynie nad Odrą w dniach 27 lipca – 3 sierpnia 2014r. W ramach tego tygodnia trwają trzydniowe rekolekcje, prowadzone przez bp. Edwarda Dajczaka – ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, wieloletniego przyjaciela Przystanku Jezus. Po zakończonych rekolekcjach następuje oficjalne przejście uczestników Przystanku Jezus na pole woodstockowe, gdzie rozpoczyna się ewangelizacja.

Posługa Przystanku Jezus wpisuje się w działalność prospołeczną, wychowawczą i edukacyjną na rzecz młodych poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi; podejmowanie otwartego dialogu i dyskusji; propagowanie profilaktyki i realizację systemu zapobiegawczego w odniesieniu do młodych.

Największym atutem Przystanku Jezus jest możliwość spotkania środowisk młodych ludzi w klimacie Ewangelii, świadectwa wiary i wspólnej, pełnej entuzjazmu i radości modlitwy.

Organizatorem PJ jest Wspólnota św. Tymoteusza z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Gospodarzem miejsca, w którym znajduje się baza Przystanku Jezus jest ks. prał. Wojciech Skóra. Inicjatywa ta organizowana jest przy poparciu miejscowego biskupa dr. Stefana Regmunta.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Przystanku Jezus osoby pełnoletnie, które w ciągu roku formują się we wspólnotach ewangelizacyjnych.

TAGI: ewangelizacja Przystanek Jezus Dobra Nowina Kostrzyn nad Odrą Przystanek Woodstock