żywa Wiara

Rozważania na temat życiaZOBACZ WSZYSTKIE

Podwieczorek Miłosierdzia w Twoim domu?

Nasze gniazdko rodzinne to miejsce, w którym przebywamy, jemy, śpimy i spełniamy różne uczynki poprzez rozmowy, pocieszanie naszych bliskich w cierpieniach i problemach, ale także wykonując różne obowiązki domowe od tych prozaicznych do tych wielkich. To nasz dom, w który przyjmujemy gości, organizujemy różne spotkania z okazji imienin chociażby. Co możemy jeszcze zorganizować w naszym domu?

Firma Testin z Rzeszowa jest pomysłodawcą inicjatywy Podwieczorków Miłosierdzia. Główna idea tych wyjątkowych spotkań zrodziła się w 2016 roku. Są to chrześcijańskie spotkanie z ludźmi takimi, jak Ty. Dzięki bardzo dobrej współpracy z parafianami z parafii pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie pomysł mógł być wdrożony w życie właśnie w domostwach różnych osób. Każda rodzina organizuje takie spotkanie, w którym zaprasza znajomych, przygotowuje podwieczorek (herbatę, kawę, ciastko itp.) i podczas tego wieczoru odbywa się wspólna modlitwa do Bożego Miłosierdzia, rozważanie fragmentów z dzienniczka św. Faustyny oraz ciekawe rozmowy na temat tego daru Bożego, jakim jest Miłosierdzie. W trakcie takich spotkań można przemyśleć, co mogę zrobić dla bliźniego, aby spełnić wobec niego uczynek miłosierdzia. 

"Poznacie ich po ich owocach..." (Mt 7, 16) - pisze ewangelista św. Mateusz. 

Właściciel firmy Testin zapoczątkował te podwieczorki, aby można było wypełnić Słowo Boże. Każdy nasz czyn, jeśli nie ma odzwierciedlenia w miłości bliźniego nie może być traktowany, jako dobry owoc. Każdy gest, słowo muszą mieć korzenie u podstaw wiary w Jezusa, jako Tego, który z miłości do człowieka i dla jego zbawienia umarł na krzyżu i dał w ten sposób wyraz Bożego Miłosierdzia.

Jeśli jesteście zainteresowani takim rodzajem spędzania czasu w gronie przyjaciół, znajomych czy w gronie najbliższej rodziny to wejdź na stronę http://podwieczorekmilosierdzia.pl/ i skontaktuj się z organizatorami.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.