żywa Wiara

JudaZOBACZ WSZYSTKIE

Modlitwa Jabesa

Modlitwa Jabesa
Czym jest błogosławieństwo?

Błogosławienie jest czynnością Boską, która daje życie i której źródłem jest Ojciec. Jego błogosławieństwo jest równocześnie słowem i darem. Błogosławieństwa są odpowiedzią na naturalne pragnienie szczęścia. Pragnienie to ma Boskie pochodzenie. Bóg wszczepił je w serce człowieka, by przyciągnąć je do siebie, ponieważ tylko On może je zaspokoić. 
Błogosławieństwo jest radością z tego że jestem, że żyję, że mogę cieszyć się swoim istnieniem, jest spełnieniem, szczęściem, budowaniem swojej wartości, powodzeniem.

Jak Jabes modlił się o błogosławieństwo?

"A Jabes wołał do Boga Izraela tymi słowy:
Obyś mi prawdziwie błogosławił
i poszerzył moje granice,
oby ręka twoja była ze mną
i obyś zachował mnie od złego,
aby mnie ból nie dotknął.
I Bóg spełnił jego prośbę" - 1Krn 4:10

Kim mógł być Jabes, którego imię oznacza również "ból"?
Może był przeklęty przez matkę, może niechciany, a może ośmieszony, naznaczony, napiętnowany do końca życia, bez szans na zmianę. Może Jabes był wyśmiewany, odrzucany, poniżany, samotny...

Natomiast Jabes miał coś więcej. Miał pragnienie i desperację do tego, aby jego życie zmieniło się! Dlatego tak mówił do Boga:

1. Obyś mi prawdziwie błogosławił

Ojcze! Proszę, błogosław mi! Błogosławi mi najhojniej jak potrafisz! Z całych swoich sił!"
Jabes w odróżnieniu od wspomnianych mężów Bożych wyróżnił się jeszcze czymś. On zaufał Bogu w kwestii czym to błogosławieństwo ma być. Ufał, że Bóg sam będzie wiedział co dla niego będzie najlepsze i właśnie o to najlepsze się modlił. Jabes pozwolił Bogu, aby Bóg spełnił swoje marzenia co do niego, a nie odwrotnie!

2. Obyś poszerzył moje granice

Z pewnością urodziłem się dla czegoś więcej niż to co mam i czego doświadczam. Dlatego proszę cię Panie weź wszystko co powierzyłeś mojej trosce i powiększ, abym mógł dotykać więcej osób dla twojej chwały.

4. "Oby ręka twoja była ze mną!"

Prosił aby jego serce nie wbiło się w pychę. 
"Ja jestem twoim Bogiem i nadal nim będę, a nie ma nikogo, kto by mógł wyrwać z mojej ręki" - Iz 43:13
Panie proszę, pomóż mi abym sobie z tym błogosławieństwem poradził i abym zawsze pamiętał, że mam je od ciebie!

5. "Obyś zachował mnie od złego"

Kiedy nasze granice poszerzają się i nasz wpływ rośnie, nasz wróg diabeł również zaczyna się nami bardziej interesować gdyż stajemy się dla niego większym zagrożeniem.

6. "Aby mnie ból nie dotknął"

Aby odmienił jego życie z nędzy i przekleństwa do błogosławieństwa i chwały.  Jest to prośba o uwolnienie! Można ją sparafrazować tak: "Panie zakończ czasy prześladowania, smutku i samotności w moim życiu. Daj nowe życie i nowe imię! Nową tożsamość!"
Spraw, żeby rany jego serca zamieniły się w charyzmaty w skarby którymi mógłby służyć innym. Żeby jego rany go nie zabiły ale aby przez te rany wypływała Boża łaska dla niego i innych ludzi

I Bóg spełnił jego prośbę. 

Jeśli masz pragnienie zmiany swojego życia, módl się jak Jabes i czekaj na owoce...

Błogosławieństwa +

Komentarze (13)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Podaj imię lub nazwisko (nick)

12.02.2024, godz.21:45

On zaufał Bogu w kwestii czym to błogosławieństwo ma być. Ufał, że Bóg sam będzie wiedział co dla niego będzie najlepsze i właśnie o to najlepsze się modlił. Jabes pozwolił Bogu, aby Bóg spełnił swoje marzenia co do niego, a nie odwrotnie!

~Danuta Wojcicka

07.01.2024, godz.04:42

Nie śmiem o nic Cie prosić PANIE MOJ Ty jeden wiesz, ze nie zasługuje na to aby prosić o cokolwiek. Zgadzam się całkowicie z TWOJA WOLA. Moje modlitwy to ukorzenie sie przed Opatrznością, ktora w swej łaskawości daje mnie i mojej Rodzinie niewysłowienie Duże Laski. Badz Boze Pochwalony na Wieki. AMEN

~Anna

11.12.2023, godz.10:33

Anna.Panie wierzę z calego serca że ten koszmar musi się skończyć. Modlitwa ta wpadła mi i zaczęłam się modlic. W imieniu mojej córki ktora żyje w ciągłym stresie razem ze mną. Ufam że to się musi skonczyc kochami ufam bezgranicznie i tylko to trzyma mnie przy nadziei. Chwala panu

~Beata

16.05.2023, godz.18:20

Zaczynam się modlić tą modlitwą od dziś , wierzę , że pomoże.Beata

~barbara

13.05.2023, godz.15:09

To piękne zawierzenie się Naszemu Panu w tak pięknych i prostych a zarazem krótkich słowach ułożonej przez siebie modlitwy utrapiony swoim marn życiem młody Jabes wyprosił łaskę u Pana , że utrapienie się skończyło.Moim zdaniem jest-bierzmy przykład z młodego Jabesa wołajmy do Pana a napewno i my zostaniemy wysłuchani Drodzymoi wystarczy wierzyć odwołać do Matki i Swojego Syna a napewno będziemy wszyscy wysłuchani Dodam odzienie ja w życiu przeszłam ciężkie utrapienie i Pan mi udzielił cichego cudu teraz tylko wołam Dzięki Ci Panie Dzięki i zawsze padam na kolana Ojcze Ty i Tylko jesteś dla nas Wszystkim Amen.

~Barbara

04.02.2023, godz.11:30

Zaczynam modlitwę Jabesa i wierzę ze Pan Bóg pomoże i wyslucha mnie dzięki tej modlitwie.

~Anna

14.11.2022, godz.15:31

Sprobuje moze ktos usłyszy.

~Twój brat

11.08.2022, godz.09:36

Dziękuję za tę interpretację, za twój trud, wytłumaczenia tej modlitwy. Gdy przeczytałem ten artykuł, (to) zacząłem odmawiać tę modlitwę: a Bóg i mnie wysłuchał. Wcześniej straciłem wszystko w pożarze domu, złamało mnie to zdarzenie materialnie i duchowo ( jako bezdomny i złamany człowiek straciłem swą wartość myślałem). Po kilku dniach prośby modlitwą Jabesa, odezwała się do mnie pewna osoba, moja sytuacja materialna poprawiła się 1000 krotnie ( nie chcę tego opisywać w internecie) a pomału wracają dobre sny... Bóg Jest! On jest teraz, zrozumiałem, słowa Jezusa o sobie "Ja Jestem nie bójcie się" to dokładnie oznacza Jestem. Czyli nie jakimś wiecznym będę lub odwiecznym byłem, ale Jestem teraz! Początkiem była modlitwa Jabesa i twoja interpretacja. Niech cię Bóg błogosławi. Twój brat.

~Mariola

02.01.2022, godz.13:11

Modlę się o błogosławieństwo dla mojej rodziny i. zdrowie szczęście i. dobrobyt na cały rok ❤️❤️❤️❤️❤️

~Anna

01.12.2021, godz.00:00

Modlę się od kilku dni modlitwą Jabesa ,wierzę myślę że Bóg mnie wysłucha i pomoze Amen 🙏

~Elżbieta

11.07.2021, godz.06:30

Modlę się o zdrowie dla mojego męża tą modlitwa i mocno wierzę w jej moc

~Wanda

29.12.2019, godz.21:56

Pochwycilam te modlitwe z desperacji, gdyz moje wysilki o przemiane serc moich najblizszych i poprawe sytuacji w ktorej znalazla sie moja rodzina niewiele daja.Pozostaje mi wierzyc, ze przez modlitwe Jabesa wyslucha mnie Ojciec Niebieski i przemieni moj bol .

~H.A.

18.09.2019, godz.01:08

Od dziś zaczynam modlitwę Jabesa ,i wierzę że uda mi się z pomocą Bożą pokonać blokady i przeciwności w życiu jakie do tej pory towarzyszyły mi.

Jacek

wolny zawód

Juda

rozwiń opis

Juda to imię mojego ulubionego bohatera biblijnego - Judy Machabeusza. Od czasu, gdy pierwszy raz przeczytałem Księgi Machabejskie ta postać często mi towarzyszy i inspiruje.

kontakt ze mną

Archiwum

załóż bloga

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa