żywa Wiara

JudaZOBACZ WSZYSTKIE

Ku wolności...

Ku wolności...
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus
 
Prawdziwą wolność odnajdujemy jedynie w Synu Boga: "...jeżeli więc Syn was wyzwoli, 
wówczas będziecie rzeczywiście wolni" - J 8, 36
 
Czy czujesz się wolny, czy czujesz że coś w twoim życiu nie gra, czy czujesz że coś powinno być inaczej niż jest, lęk i depresja , reagujesz nieprzewidywalny sposób, , nie rozumiesz co się z tobą dzieje, jesteś bezsilny i smutne, Czuję się gorszy od innych odrzucony osamotniony zły, nie radzisz sobie ze swoimi emocjami, jesteś zły na siebie że  reagujesz w ten a nie inny sposób, Boisz się przebaczyć, chowasz urazy, nie chcesz czegoś ale to ciągle wraca, relacje z którymi sobie nie radzisz, nałogi które ciągle wpadasz na nowo, myślisz o sobie że jesteś gorszy od innych, myślisz o sobie że jesteś brzydka, nie czujesz się prawdziwym mężczyzną, wstydzi się przyznać do swoich pragnień, ukrywam przed innymi jaka jesteś, myślisz o sobie że coś ze mną jest nie tak, gardzisz sobą, nienawidzisz siebie, boję się podejmować ryzyko, boisz się piekła i potępienia, boisz się chorób, uważasz że nie masz nic do zaoferowania, masz chęć skończenia z sobą, nie widzisz sensu swojego życia?
 
Skąd szatan czerpie swą moc?
 
Chrystus pokonał wszystkich naszych wrogów: "Po rozbrojeniu zwierzchności i władz jawnie wystawił je na pokaz powiódłszy je w tryumfalnym pochodzie" Kol 2, 15. Szatan nie może ostatecznie panować nad człowiekiem który należy do Chrystusa jednak choć królestwo ciemności zostało zwyciężone jego książę i służące mu demony wciąż pozostają na wolności i mogą nam szkodzić: "Bądźcie trzeźwi czuwajcie przeciwnik was diabeł jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć" 1 P 5,8
 
Szatan chce nas ograbić z naszej tożsamości jako dzieci Bożych Ta rzeczywistość budzi w nas lek ale jak miłość jest językiem Boga tak lęk jest językiem diabła. Lęk przed szatanem przeszkadza nam w złożeniu pełnej ufności w Chrystusie. Szatan posługuje się lękiem i zwodzeniem, by doprowadzić nas do przyjęcia fałszywego przekonania, według którego musimy polegać tylko na sobie samych. 
 
2 rodzaje działania szatana
 • Ukrywa się jakby go nie było
 • Zdemaskowany siebie stawia w centrum 
Na początku szatan nie miał dostępu do ludzi, nie miał też na ziemi żadnej mocy. Szatan mógł dostać do ziemi dostęp jedynie w ramach które określił Bóg. Mógł to zrobić jedynie za pośrednictwem człowieka.  Szatan chciał odciągnąć pierwszych ludzi od Boga i od zażyłej relacji z nim jako Ojcem. Wtedy mógł zyskać przyczółek dla dalszego rozszerzenia swoich wpływów. Szatan chciał tego co miał Bóg - dzieci i królestwa dzięki temu mógłby sprzeciwić się Bogu. Aby tę władzę uzyskać musiał otrzymać ja z naszych rąk. Przez grzech Adam i Ewa złamali jedyne prawo ustanowione przez Boga. Przed grzechem nie żyli pod prawem ale ponad nim. Szatan jest legalistą, działa w oparciu o prawo. W Jezusie wypełniamy prawo a zatem nie jesteśmy poddani szatanowi. Gdy nie jesteśmy włączeni w Syna Bożego podlegamy władzy nieprzyjaciela. Zrozumienie tego że szatan może działać w naszym życiu tylko wtedy gdy ma do tego jakieś prawne podstawy stanowi fundament dla zrozumienia sposobu w jaki dzięki Ewangelii odzyskujemy wolność.
 
Czym jest wolność?
 
Wolność oznacza o wiele więcej niż tylko brak lęku i stresu wolność oznacza przynależność to dotyczy także ciebie wolność oznacza że znasz swoją prawdziwą tożsamość jako syna Boga. Znasz swoje miejsce jako córka kochającego Ojca. Jesteś w stanie usłyszeć jak On woła cię po imieniu i uwierzyć, że Bóg kocha cię takiego, jakim cię stworzył.
 
Uwolnienie
 
Uwolnienie jest jednym z tematów przewodnich w piśmie świętym:
 
 • Izrael został wyprowadzony z niewoli w Egipcie
 • Żydzi zostali uwolnieni od siedemdziesięciu latach niewoli w Babilonie
W Jezusie ostatecznie wypełniła sie obietnica uwolnienia która otwiera drzwi do naszej własnej wolności: "On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów" Kol 1, 13- 14
 
Uwolnienie nie odnosi się jedynie do złych duchów. Uwolnienie przywraca nasze relacje z Bogiem i innymi ludźmi. Możemy więc dawać i przyjmować miłość bez przeszkód. Pozwala nam wkroczyć w naszą prawdziwą tożsamość dzieci Boga mogących na codzień doświadczać wolności i których przeszłość nie musi zatruwać teraźniejszości i przyszłości.
 
Gdzie doświadczamy uwolnienia?
 • Sakrament chrztu
 • Sakrament pojednania
 • Eucharystia
 • Głoszenie Słowa Bożego
 • Ewangelizacja
 • Modlitwa uwolnienia
Czym jest modlitwa uwolnienia
 
Modlitwa uwolnienia jest udziałem w obsłudze Jezusa który przyszedł po to by wyprowadzić na wolność więźniów wyzwolić nas z mocy grzechu i zniszczyć dzieła szatana. Jezus nauczył nas modlić się o uwolnienie " Nie wódz nas na  pokuszenie ale nas zbaw ode złego"
 
Jak wygląda modlitwa uwolnienia metodą 5 kluczy Neala Lozano?
 
Najważniejsza jest osobą za którą odbywa się modlitwa nie zaś złe duchy. Prowadzący gromadzi informacje o osobie przez rozmowę. Po odkryciu punktu wejścia złego następuje:
 • żal za grzechy
 • przebaczenie
 • wyrzeczenie się związków z demonem co łamie jego moc
 • wypowiedzenie słowa nakazu odejścia złego ducha potwierdza zwycięstwo lub otwiera drzwi do dalszego poznania tego co kryje się ciemności
 • modlitwa o błogosławieństwo ojca
W tym modelu kolejne elementy modlitwy nazywa się pięcioma kluczami
 
1 klucz - Nawrócenie i wiara
 
Jezus gdy zaczynał swoją działalność mówił: "...czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Mk 1, 15. Pierwszy polega na doprowadzeniu osoby za która się modlimy do osobistej odpowiedzi na zaproszenie ze strony Zbawiciela. Jan Paweł II pisał, że nawrócenie oznacza przyjęcie osobiste decyzję zbawczego panowania Chrystusa i wejście do grona jego uczniów. To jest podstawa każdego uwolnienia, które obejmuje także konieczność odwrócenie się od grzechu i wyznania go.
 
2 klucz - Przebaczenie
 
Jezus wyraźnie mówił o tym że jeśli nie chcemy przebaczyć zamykamy się na miłość Boga i wystawiamy się na atak nieprzyjaciela. W Ewangelii według świętego Mateusza czytamy słowa Jezusa zawarte w przypowieści o niemilosiernym słudze: " i uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom poki mu całego długu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu". Mt, 18 34-5
 
3 klucz - Wyrzeczenie się złego
 
Jezus mówi nam że diabeł jest ojcem kłamstwa wisząc na krzyżu Jezus modlił się słowami: "Ojcze przebacz im bo nie wiedzą co czynią" Łk. 23, 34. Każdy łączy się bowiem ze zwiedzeniem. Musimy wyrzec się tych kłamstw z którymi zaczęliśmy się identyfikować, na które zgodziliśmy się lub które traktujemy jako nieodłącznych towarzyszy. Kiedy wyrzekamy się w imię Jezusa Chrystusa kłamstw które przyjęliśmy za prawdę, łamiemy ich moc w naszym życiu.
 
4 klucz - Stanięcie w autorytecie
 
Wypowiadamy w imię Jezusa Chrystusa rozkazu aby odeszły od nas wszystkie duchy, których się wyrzekliśmy. Wypowiadając słowa nakazu w Jego imię uświadamiamy sobie że to nie my uwalniamy samych siebie ale że to Jezus Chrystus działając w nas przynosi nam wolność. Gdy uczniowie wrócili do Jezusa jak wysłał ich głosić dobrą nowinę o królestwie z radością mówi: "Panie przez wzgląd na twoje Imię nawet złe duchy nam się poddają" Łk. 10, 17
 
5 klucz - Błogosławieństwo Ojca
 
Każdy z nas musi wiedzieć że prawdziwą tożsamość odnajdujemy w Bogu Ojcu. Jest to owo największe uzdrowienie którego wszyscy pragniemy. W Ojcu odkrywamy, że jesteśmy synami i córkami. Dziećmi przedwiecznego Boga Ojca. "Popatrzcie jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy". 1 J 3, 1. Bóg pragnie wylewać swoją miłość na każde ze swoich dzieci poprzez Ducha Świętego. Gdy usunięte zostaną przeszkody duchowe miłości Boga spyłwa, jak potężna fala. Błogosławieństwo, które Bóg powiedział nad Jezusem podczas chrztu w Jordanie, jest przeznaczone także dla nas.
 
"Tyś jest mój syn umiłowany, 
Tyś jest moją córką,
W tobie mam upodobanie" Mk. 1-11
 
Czy potrzebujemy uwolnienia?
 
Ilu z nas potrzebna jest modlitwa uwolnienia? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Ostatecznie możemy zaoferować tylko tę pomoc jaką pozwoli nam zanieść sam Bóg. Z drugiej strony można powiedzieć, że każdemu pomogłaby możliwość osobistego spotkania Jezusa i oddania swojego życia Bogu. Wszyscy skorzystaliby zyskując głębsze przeświadczenie o swoim grzechu. Wszystkim pomogło by uświadomienie sobie jak bardzo kłamstwa i zwodzenie są związane z grzesznymi postawami, jakie przyjmujemy w życiu, a także jaki sposób zwodzenie i grzech wiążą się z tym czego teraz doświadczają. Wszystkim dobrze zrobiłoby wydobycie na jaw kłamstw, ktore sprawiły że nie potrafią całkowicie zaufać i powierzyć się Bogu jako Ojcu.

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Aster

14.02.2023, godz.18:16

Kościół daje uwolnienie i nikt inny . Do tej prawdy trzeba dorosnąć. Więc już dziś trzeba zacząć dorastać. Zatrzymać się w biegu życia konsumpcyjnego,.... Ważne żeby zdążyć.

Jacek

wolny zawód

Juda

rozwiń opis

Juda to imię mojego ulubionego bohatera biblijnego - Judy Machabeusza. Od czasu, gdy pierwszy raz przeczytałem Księgi Machabejskie ta postać często mi towarzyszy i inspiruje.

kontakt ze mną

Archiwum

załóż bloga

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa