żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź majowego numeru miesięcznika różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2024-05-17

Temat majowego numeru: Bogiem sławiena Maryja. Przeczytasz w nim:

Majowy numer „Różańca” poświęcamy Maryi. Pragniemy pokazać, jak przez wieki kształtował się w nas, Polakach, kult maryjny i jakie przybierał formy.
 
Patrząc przez pryzmat Matki Chrystusa, powiemy o roli kobiety w Kościele, którego doskonałym wzorem jest Maryja. Gdy wokół nas rozbrzmiewać będzie śpiew Litanii loretańskiej zastanowimy się, co mówią nam poszczególne wezwania o pięknie i misji Tej, którą nazywamy częstokroć Panną majową.
Omówimy również nie tylko przedziwną miłość Matki Bożej do naszej Ojczyzny, o której mówiła w objawieniach, ale również powiemy o Jej opiece nad historią naszego kraju, w którą ingerowała, gdy wymagała tego potrzeba.
 
W rozmowie z o. Jackiem Hajnosem, dominikaninem, uczestnikiem projektu „Namalować katolicyzm od nowa”, porozmawiamy o zwiastowaniu w sztuce. Zapytamy go jak odczytywać współczesne malarstwo religijne.
 
W jednym z artykułów ukażemy misje inicjatora grupy „Osadzony w Maryi”, który zapragnął ewangelizować w więzieniu i z więzienia. Zapytamy także, czym jest cyfrowa demencja. Czy wszechogarniająca nas elektronika nie doprowadziła nas już do problemów z zapamiętywaniem podstawowych informacji?
 
Przenosząc się do Tanzanii poznamy niezwykłą wspólnotę „Tanga House”, gdzie swoje miejsce odnajdują dzieci albinoskie. Zwracając uwagę na trudną sytuacje i społeczne
napiętnowanie ludzi z albinizmem, pokażemy dzieło, które wspiera szczególnie tych odrzuconych, niechcianych i najbardziej potrzebujących.
 
A także:
- Magnificat, czyli pieśń nad pieśniami
- Śmierć prowadzi do życia
- Rozważania różańcowe z s. Łucją z Fatimy

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.