żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź kwietniowego numeru miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2024-04-08

Temat kwietniowego numeru: Jestem za życiem! Przeczytasz w nim:
 
W Polsce, od tylu już lata, toczy się batalia o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka. To, na którą stronę przechyli się szala, jest w naszych rękach, a obrona życia to zadanie szczególnie dla nas – ludzi różańcowych.
 
W kwietniowym numerze powiemy o radości ze zmartwychwstania Życia, którym jest Chrystus, a pomoże nam w tym Matka Boża z Guadalupe – która jak powiedział papież
Franciszek – zawsze dawała życie. Przytoczymy postać Wandy Półtawskiej, która zdecydowanie wyrażała swój sprzeciw wobec polityki „cywilizacji śmierci”. Wzywała do odpowiedzialności za życie nienarodzonych każdego człowieka, a metodę in vitro jasno nazywała odrzuceniem Boga-Stworzyciela. O pułapkach tej metody, dlaczego jest ona gwałtem na naturze, powie nam także w rozmowie dr n. med. Małgorzata Wolny.
 
Poruszymy temat fundacji pro-life, które pokazują piękno i wartość życia, edukują, przychodzą z konkretną pomocą i wsparciem. Są one głosem bezbronnych dzieci i działają na
rzecz poszanowania tego daru od chwili jego zaistnienia, aż do naturalnej śmierci. Aborcja nazywana jest dziś „prawem człowieka”, to samo możemy usłyszeć o „zdobyczy” nowoczesności, czyli eutanazji. Co oznaczałaby legalizacja zabójstw eutanatycznych? Pogardę dla życia, eksterminacje niechcianych dzieci, większą falę egoizmu ludzi ceniących sobie wygodę? Czy czeka nas bitwa o godność ludzkiego życia?
 
Zapytamy także, jak bronić chrześcijaństwa dzisiaj. Jak zachować się, gdy ktoś o naszej wierze wypowiada się w sposób dla nas przykry, a nawet raniący.
 
A także:
- ABC duchowej adopcji dziecka poczętego
- Rozmowa z liderką zespołu i wspólnoty Guadalupe
- Nie musisz być doskonały

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.