żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź listopadowego numeru miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2023-11-12

Temat listopadowego numeru: W Tobie jest światło Przeczytasz w nim:
 
Listopadowe wieczory skłaniają nas do wielu przemyśleń nad tematem przemijania, dlatego w tym numerze pragniemy pójść w stronę światła, czyli ku Chrystusowi, który rozproszył mroki grzechu i śmierci. Bo czy po życiu, miłości, przyjaźni zostają jedynie wspomnienia, fotografie? Czy śmierć odcina nas od wszystkiego, co kochaliśmy?
 
Powiemy o tym, jak możemy okazywać naszą wdzięczność osobom zmarłym, które były nam bliskie, a także jak ważne jest przebaczenie tym, którzy odeszli i są na drodze czyśćcowego oczyszczenia. W naszych czasach temat śmierci stał się tematem tabu. Zapytamy, gdzie tkwi przyczyna częstego dystansowania się do niego bądź unikania go i co w ten sposób jako ludzie tracimy.
 
Przytaczając historię z hospicjum, spojrzymy na nieuleczalnie chorych, którzy stoją na progu innego życia. Czego mogą nas nauczyć?
 
Będziemy pisać także o tym, czym jest świętych obcowanie. Czy doceniamy tych, którzy wstawiają się za nami u Boga? Święci mogą stać się powiernikami naszych trosk i pomagać nam w trudnych chwilach.
 
W miesięczniku znajdziemy również rozmowę ze Stefanem Czernieckim, scenarzystą filmu
„Tętno”. Zapytamy, co było dla niego inspiracją do powstania filmu i do kogo chciał trafić
swoim antyaborcyjnym przesłaniem.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.