żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Kurs języka łacińskiego metodą intuitywną

autor: ks. prof. dr hab. Artur Katolo

użytkownik: admin z dnia: 2023-08-03

Łacina była językiem ojczystym Rzymian. Jej początki sięgają II tysiąclecia przed naszą erą. 
W Europie, łacina była językiem nauki, kultury, sztuki do XVIII wieku, a w Kościele katolickim – językiem liturgii do wczesnych lat sześćdziesiątych XX wieku. Do chwili obecnej jest  również językiem urzędowym w Watykanie. Chociaż nie jest językiem żadnej nacji, łacina ciągle się rozwija, jest żywa i nauczana w szkołach i uczelniach, wykorzystywana w grach video. Znajduje też zastosowanie w mediach, nauce, publikacjach. Łacina uważana jest za język ponadczasowy, a alfabet łaciński stał się najbardziej rozpowszechnionym alfabetem na świecie. 
 
Zapowiedź kursu języka łacińskiego dla dzieci (i nie tylko) metodą intuitywną: obserwuj, słuchaj, powtarzaj. Wkrótce ukaże się płyta dvd z kursem oraz broszurką - Wydawnictwo JUT Lublin. W przygotowaniu są również kursy języka włoskiego i języka angielskiego. 
Autor kursu i dialogów: ks. prof. dr hab. Artur Katolo, czyli "Wujek Artur" (Avunculus Arthur). 
Interlokutorem kursu jest krokodyl Marek (crocodilus Marcus) - Anna Siwiec. 
Jeśli krokodyla można uczyć języka łacińskiego, to dlaczego nie można uczyć tegoż języka polskich dzieci? 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.