żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź czerwcowego numeru miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2023-06-03

Temat czerwcowego numeru: Gotowa nieustannie pomagać Przeczytasz w nim:
 
Dziś, gdy tak często potrzebujemy czyjegoś wsparcia, Kościół stawia przed nami Maryję jako tę, która jest gotowa nieść nam pomoc w każdej sytuacji. Jej postawa pociąga nas także do otwartości na drugiego człowieka. W czerwcu całym sercem zachęcać będziemy do wzywania Matki Bożej, o której mówimy, że jest „Nieustającą Pomocą”. W artykule „Głos ze stepu” przeniesiemy się do Kazachstanu, gdzie papież Franciszek, błogosławiąc obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przypominał nam, że z oblicza Maryi
zawsze emanuje pokój, a Jej Serce gotowe jest, by nam pomagać. W czerwcu poznamy historię tego cudownego obrazu Matki Bożej, która przybyła ze Wschodu, by obdarzać swoją opieką Kościół rzymski i po dziś dzień wstawia się za nami w swoim cudownym wizerunku. Poprzez kult i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wierni uzyskują niezwykłe łaski i wypraszają cuda. Przytoczymy historię ludzi, którzy przez Jej wstawiennictwo potrafili zrozumieć i przyjąć wolę Bożą. Powiemy również o naszym świętym Papieżu, który z miłości i czci ku Nieustającej Pomocy zdobił Jej wizerunki papieskimi koronami, zawierzając Jej naszą Ojczyznę. Koordynator Różańca Rodziców opowie nam o obecności tej wspólnoty w strukturach Żywego Różańca. Wyjaśni na czym polega współdziałanie Żywego Różańca i Różańca Rodziców oraz przedstawi wspólne dążenia.
 
A także:
- Wybrani przez Maryję – świadectwa obecności Matki Bożej w historii rodziny Bartka
- Apostolat modlitwy za kapłanów Margaretka
- Tabernakulum serca – medytacje przy czterech ołtarzach

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.