żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź majowego numeru miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2023-05-19

Temat majowego numeru: Chleb niebiański dał nam Pan Przeczytasz w nim:

Podejmując temat Komunii Świętej – tej pierwszej, którą przyjmujemy jako dzieci, ale też i każdego kolejnego spotkania z Chrystusem – pragniemy zachęcić do coraz głębszego jej przeżywania. Zastanowimy się, ile dziś zostało w nas dziecięcej gorliwości i prostoty, z jaką niegdyś przyjmowaliśmy do swego serca Jezusa. Czym jest dla nas spotkanie z żywym Bogiem, który wypełnia nas swoją miłością i pokojem?
 
Tajemnica Eucharystii jest dla nas, katolików, nadal nietykalną świętością. Rozważymy trudne słowa Chrystusa o spożywaniu Jego Ciała i Krwi. Czy nadal wierzymy w Jego realną obecność?
 
Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie w życiu niejednej rodziny. Jak sprawić, aby była ona pięknym początkiem głębokiej relacji z Bogiem, a nie jedynie wspomnieniem białej sukienki, prezentów i gości? Ukochanie Eucharystii nie bierze się znikąd, czy jako rodzice, dziadkowie potrafimy przekazać dzieciom swoją wiarę? „Tylko pozwólmy Jej działać” to umacniające świadectwo modlitwy różańcowej w sulejowskiej parafii. Modlitwa ta przemienia ludzkie życie i jest niezbędna, by cieszyć się każdym dniem – zapewniają członkowie wspólnoty.

A także:
- Całe życie uczę się dziękować. Postawa wdzięczności to lekarstwo na życiowe rozżalenie.
- Odrębność, indywidualizm – czy pragnienie wyrażenia siebie w sposób oryginalny jest złe?
- Błogosławiona misjonarka – rocznica beatyfikacji Pauliny Jaricot.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.