żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Książka z filmem na dvd "CZYŚCIEC"

autor: Barbara Półtorak

użytkownik: admin z dnia: 2021-02-27

Jesteśmy na początku Wielkiego Postu. Posypani popiołem, mamy pamiętać, że prochem jesteśmy i w proch się obrócimy. Teraz jest dobry czas na refleksje nad sensem życia, sensem cierpienia gdy na usta cisną się pytania: co dalej, co nas czeka na końcu ziemskiej drogi? Mimo tego, że nikomu nie udało się zgłębić tej tajemnicy, na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które wiedziały i widziały więcej. Właśnie na podstawie ich doświadczeń powstał film Michała Kondrata „Czyściec”. Film jest próbą odpowiedzenia na nękające ludzkość pytania.
26 lutego odbyła się promocja książki, z filmem na dvd, „CZYŚCIEC”, o tym co czeka nas na końcu ziemskiej drogi. Konsultantami filmu było grono wybitnych międzynarodowych teologów oraz naukowców, którzy od lat badają stan świadomości człowieka w momencie śmierci ciała. Wśród nich znaleźli się: o. Marciano Moro, rektor sanktuarium Notre Dame de Montligeon Don Paul Denizot, salezjanin Dominik Chmielewski, siostra Monika Chilicka, dr Pasquale Bellanti, kustosz sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii – Wojciech Skóra oraz wyświęcony przez Jana Pawła II, sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Grup Modlitwy Ojca Pio – o. Carlo Maria Laborde.
 
W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Święta Pani”, gdzie podejmuje m.in. temat zaświatów.. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, świętego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.