żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Jeżeli wierzysz możesz być uzdrowiony. Leksykon świętych i błogosławionych patronów w chorobach.

autor: ks. prof. dr hab. Artur Katolo

użytkownik: admin z dnia: 2021-02-03

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Dystrybucji Książek i Upominków w Lublinie (Wydawnictwo JUT) ukazała się publikacja pt.: „Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony. Leksykon świętych i błogosławionych patronów w chorobach”, autorstwa ks. prof. dr hab. Artura Katolo. 
 
Pozycja składa się ze wstępu ks. bpa Jana Sobiło, słów odautorskich, a jej główną część stanowią przejrzyste i rzeczowe historie życia wybranych świętych i błogosławionych orędowników w najróżniejszych chorobach i dolegliwościach. Opisane przez autora cuda dokonane za ich przyczyną niosą pocieszenie i dają nadzieję, że święci i błogosławieni mogą przyczynić się także do naszego uzdrowienia. Opisy zawarte w Leksykonie ubogacają modlitwy za wstawiennictwem patronów oraz ich wizerunki. Całość prezentuje czytelny i jednolity schemat graficzny. 
 
Ze wstępu ks. bpa Jana Sobiło:
„Tej lektury (...) potrzebują wszyscy: zarówno cierpiący, dla których ta pozycja będzie pomocą w godnym i świętym przeżywaniu choroby, jak i pedagodzy, katecheci, kapelanowie szpitalni oraz my, wspólnota wierzących, bo każdy z nas ma udział w zbawianiu świata poprzez cierpienie fizyczne czy duchowe. Umacniająca jest świadomość, że inni przeszli tę drogę, nie zachwiali się i teraz mogą nam towarzyszyć”.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.