żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

W kruchości ...+

autor: ks. Daniel Drozd

użytkownik: admin z dnia: 2020-04-24

Kochani!
 
Doświadczenie Boga, który kocha i troszczy się o każdego z nas, jest teraz tym, co daje nam nadzieję i uświadamia, że nie jesteśmy sami. Bliskość Boga nie oznacza, że mamy nie mówić o swoich potrzebach. Tak było podczas spotkania Jezusa z niewidomym Bartymeuszem. Jezus znając sytuację tego człowieka pyta go: Co chcesz, abym Ci uczynił? Niewidomy odpowiada: Żebym przejrzał. I stało się. Przejrzał. Teraz też Bóg wie o naszych troskach, o czasie pandemii, o ograniczeniach z tym związanych, trudnościach finansowych rożnych instytucji i obawach przed jutrem. Mimo to pyta: Co chcesz, abym Ci uczynił?
 
Powiem szczerze, czuje się być tak zapytanym teraz przez Pana Boga: Daniel, co chcesz, abym ci uczynił? I chociaż mam świadomość, że Bóg o tym doskonale wie, tak jak Jezus znał sytuację ślepca, to jednak odpowiadam Bogu: Żebyśmy przetrwali! Tego chcę. Żebyśmy przetrwali jako Dom Diecezjalny TABOR. A patrząc na wszystkie dzieła, jakie Bóg pozwolił, aby się tutaj dokonały przez te 7 lat, śmiem twierdzić, że On też tego chce!
 
Zatem, w kruchości i z wielką miłością, proszę Was o wsparcie finansowe! Jakakolwiek wpłata, w formie darowizny na konto TABORu, będzie dla nas odpowiedzią Boga: Chcę, trwajcie!
 
Niech Bóg będzie uwielbiony w Waszej hojności! Dziękuję!
 
ks. Daniel Drozd
 
 
P.s.
 
Planujemy od III niedzieli wielkanocnej transmitować Msze św. z Domu Diecezjalnego TABOR. Szczegóły transmisji znajdziecie na: www.tabor.rzeszow.pl
 
Pracujemy również nad tym by prowadzić rekolekcje on line, konkretnie z TABORu z klasycznym programem, rozpoczynając wieczorem, potem cały dzień i zakończyć w południe. Różnica tylko taka, że zamiast siedzieć na auli w Taborze, będziecie przed ekranami swoich komputerów. Nic dzisiaj oryginalnego, aczkolwiek chcielibyśmy podtrzymać rytm tradycyjnych rekolekcji, przynajmniej co do programu, rozłożenia w czasie konferencji, modlitw. Szczegóły wkrótce również na www.tabor.rzeszow.pl
 
Katolickie Stowarzyszenie TABOR
ul. Połonińska 25, 35-082 Rzeszów
KRS: 0000338176
NIP: 8133601895
Nr konta: Bank Spółdzielczy w Jarosławiu oddział w Rzeszowie:
89 9096 0004 2012 0080 8938 0001
tytuł: darowizna na cele statutowe

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.