żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź Najnowszego Numeru Miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2019-11-08

Temat listopadowego numeru miesięcznika Różaniec: Kryzys w Kościele? Jest nadzieja!

- Co będzie z Kościołem za 50 lat? Reforma Kościoła jest możliwa i konieczna. W jakim kierunku powinna pójść?

- Módlcie się na Różańcu, a niebo odpowie.

- Ja ciebie nie potrzebuję. – Rozmowa z Moniką i Marcinem Gomułkami, promotorami małżeństw i ewangelizatorami.

- Kryzys złożony w ofierze:

Czasami w sercach ludzi wierzących pojawia się pytanie: dlaczego na świecie jest tak dużo cierpienia, skoro Chrystus zwyciężył wszelkie zło? Dlaczego tak często przydarzają się nam trudne, niekiedy wręcz tragiczne sytuacje, skoro nasz Bóg jest Ojcem wszechmogącym? Czy Wszechmogący, który nas kocha, nie powinien ostatecznie tak o nas zadbać, żeby nasza życiowa droga była usłana różami? A mówiąc bardziej ogólnie, czasami zadajemy sobie pytanie: dlaczego, skoro istnieje wspaniały i kochający Bóg, któremu nie jest obojętne nasze życie, tak często spotykają nas różnego rodzaju kryzysy? Czy nie zaprzeczają one prawdzie o potędze i miłości Boga? A jeśli nie, to jak mamy je rozumieć? Co na temat trudnych sytuacji mówi Ewangelia?

A także:

- Maryja nadzieją Kościoła.

- Sztuka walki duchowej:

Dzisiaj „walka duchowa” to określenie dość rzadko spotykane. Kojarzy się raczej z zamierzchłymi czasami. Niekiedy wolimy unikać takich sformułowań, aby nas nie niepokoiły lub nie wyprowadzały z tak zwanej strefy komfortu. Jezus naucza nas jednak od początku swojej publicznej działalności, że istnieje realne, osobowe zło, które pragnie, żebyśmy odrzucili Boga.

 

Czytaj „Różaniec”!

Pamiętaj, że na drodze wiary nie jesteś sam!

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.