żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź październikowego numeru miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2019-10-18

Temat październikowego numeru: Różańcowo znaczy misyjnie. Przeczytasz w nim m.in.:

- Co to znaczy być katolikiem z misją? – o Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym.

- Moja recepta na dojrzewanie w wierze – wywiad z Krzysztofem Skórzyńskim.

- Artykuł „Z Drugiego Brzegu” przedstawia pracę misyjną o. Krzysztofa Kołodyńskiego na Madagaskarze:

Wchodzimy do środka. Na kolanach. Przeciskamy się przez ledwo oświetlone pierwsze pomieszczenie. Aby wejść do drugiego, głównego pomieszczenia, ponownie musimy iść na kolanach. Kobieta w totalnej ciemności znajduje zapałki i zapala małą naftową lampkę, zrobioną z puszki po koncentracie pomidorowym. W rogu pokoju leży trochę szmat. W drugim, na sianie i rozłożonym materiale, śpi najmłodsze dziecko. Niemowlak. W trzecim rogu stoi garnek, a za nim kilka emaliowanych naczyń. Ot, cały dobytek sześcioosobowej rodziny.

A także:

- Różańcowe kłopoty św. Tereski – Wywiad s. Emmanueli Stachurskiej CSL z O. EMILIO CÁRDENASEM SM - hiszpańskim marianistą, kapłanem Towarzystwa Maryi, moderatorem Federacji Sodalicji Mariańskich w Polsce. O Emilio stwierdza, że:

Teresa nie odnalazła drogi do Różańca kontemplacyjnego, którą wędrowali wybitni kontemplatywni. Odkryła jednak swoją wyjątkową drogę do świętości. A dzięki swoim trudnościom z modlitwą różańcową pozostawiła cenne wskazówki, jak owe przeszkody przezwyciężać, aby Kościół trzeciego tysiąclecia, wspomagany przez Ducha Świętego, znalazł odpowiednie drogi różańcowe dla dusz kontemplacyjnych i dla zwykłych wierzących.

Prawie 40 lat po zakończeniu II Soboru Watykańskiego Jan Paweł II zaskoczył Kościół niespodziewaną publikacją Listu o Różańcu Rosarium Virginis Mariae oraz ogłoszeniem Roku Różańca Świętego. W swym liście święty papież szeroko odniósł się do uwag św. Teresy z Lisieux.

- Sonda: jak apostołuję w swoim otoczeniu?

Czytaj „Różaniec”!

Pamiętaj, że na drodze wiary nie jesteś sam!

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.