żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź wrześniowego numeru miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2019-08-31

Temat wrześniowego numeru: Wstań z kanapy. Dzieci i wnuki liczą na Ciebie. Przeczytasz w nim m.in.:

- Niełatwo wyrwać się z rutyny. Jak na nowo obudzić w sobie ducha aktywności, ducha wiary, dostrzec nowe możliwości, zaangażować się w sprawę, poczuć smak radości?

-Młodzi na pewnym etapie dorastania odchodzą od Boga, od religii, nie uczestniczą w życiu Kościoła. Ich praktykujący bliscy bardzo to przeżywają, traktują jako swoją porażkę wychowawczą, zarzucają sobie brak zaangażowania, niewystarczającą wiedzę religijną czy nieumiejętność nawiązywania relacji z dziećmi.

Firma badawcza Pew Research Center z USA przez ostatnie 8 lat prowadziła badania na temat religijności ludzi przed 40 rokiem życia i po nim. Wzięło w nich udział 108 państw. Wyniki ich ogłoszono w roku 2018. Pierwszy wniosek nie jest zaskakujący: ludzie starsi w Polsce są religijni. Drugi, płynący z tych badań może jednak budzić niepokój. Różnica religijności między młodszym a starszym pokoleniem w Polsce jest największa ze wszystkich przebadanych państw. Jak to możliwe, skoro większość obywateli naszego kraju deklaruje się jako chrześcijanie? Dlaczego młodzież na pewnym etapie dorastania odchodzi od Kościoła? Czy rodzice i bliscy mogą temu przeciwdziałać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w artykule: “Czy mamy dziś kryzys wiary?”.

- Dziadkowie są skarbem rodziny. Ich mądre rady mogą uchronić nas od wielu kłopotów. Czy znajdujemy czas, by porozmawiać z nimi o sprawach naprawdę istotnych?

- „Zwyczaj chodzenia na Mszę świętą poranną („bo wtedy głowa jeszcze nie jest zajęta przyziemnymi kłopotami”), na nabożeństwa majowe („nigdy tak pięknie kwiaty nie pachną, jak po drodze na majowe”) i różańcowe („nie ma modlitwy bliższej kobiecie niż modlitwa różańcowa”) zawdzięczam babci” - czytamy w artykule „Skarby od babci”.

A także:

- Jaki jest lek na próżność serca?

- Małe Kościoły różańcowe.

- Sonda: Jak dbam o rozwój duchowy dzieci.

Czytaj „Różaniec”! Pamiętaj, że na drodze wiary nie jesteś sam!

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.