żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Zapowiedź najbliższego numeru Miesięcznika Różaniec

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2019-06-01

Temat czerwcowego numeru miesięcznika „Różaniec”: „Trwajmy na modlitwie”. Przeczytasz w nim m.in.:

Dziś wiele się zmieniło. W dorosłość wchodzi generacja, która św. Jana Pawła II zna tylko z podręczników historii i archiwalnych filmów, postrzega go raczej jako bohatera niż świętego. A przecież wielu z nas miało okazję go spotkać, zamienić z nim słowo, dotknąć jego dłoni. Świat pierwszej ćwierci XXI w. też wydaje się inny: w stosunku do końca XX w. jest jeszcze bardziej rozchwiany, płynny, kruszący kolejne fundamenty. Im bardziej deklarujący niezależność i wolność od dogmatów, tym mocniej spragniony autorytetów, przewodników. Tęskniący za duchowym ojcostwem – pisze ksiądz Paweł Siedlanowski w swoim artykule: „Pozostał z nami”.

Życie „niechcianych” dzieci zazwyczaj nie jest łatwe. Odrzucone przez własnych rodziców, często szukają miłości tam, gdzie jej nie ma… Tym bardziej są one ukochanymi dziećmi Boga. A Serce Boga jest tam, gdzie modlitwa. Jeśli jest to modlitwa przez ręce Maryi – Boże łaski rozdawane są z zadziwiającą hojnością… - czytamy w świadectwie: „Cuda Ewy”.

Jaka jest moja ulubiona modlitwa i dlaczego? – dzielą się na łamach miesięcznika formacyjnego aktorzy, reżyserzy, przedsiębiorcy, dziennikarze. Z tego numeru dowiemy się również, jaki jest trzeci krok wiary Maryi i jak Ją w nim możemy naśladować. Ponadto przeczytamy o pielgrzymce ze Sztabina do Warszawy w intencji beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.

A także:

- Polskie Camino.

- Trzeci krok wiary Maryi.

- Sonda: Moja ulubiona modlitwa.

- Modlitwa – razem czy osobno?

Z „Różańca” co miesiąc możemy czerpać inspirację i formację, karmić się w szkole Maryi, korzystając m.in. z materiałów formacyjnych. A są nimi: rozważania różańcowe, konferencja, dotycząca drugiego roku Wielkiej Nowenny Różańcowej, której temat brzmi: „Duchowość Pauliny M. Jaricot – założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary”, rozważanie pierwszosobotnie, konspekt spotkania Żywego Różańca, komentarze do Słowa Bożego z krótkimi fragmentami Ewangelii na każdy dzień miesiąca, formacja misyjna.

 

Polecamy i zachęcamy. Podążajmy za Maryją, a gdzie Ona, tam i nadzieja.

Kto czyta „Różaniec”, nigdy nie jest sam.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.