żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Różaniec – najgroźniejsza broń przeciwko cywilizacji śmierci

autor: Marcin Rak

użytkownik: MRak z dnia: 2019-03-30

Piłat przedstawił Żydom dwie osoby, które chciał wypuścić na wolność: złoczyńcę Barabasza i naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Namiestnik zapytał Żydów, którego z nich ma uwolnić. Tłum zażądał wypuszczenia na wolność Barabasza. Piłat zapytał Żydów co ma uczynić z Jezusem Chrystusem. Tłum krzyczał: „Na krzyż z nim!” (Mt 27,22). Namiestnik był zdumiony usłyszawszy to żądanie. Zapytał tłum: „Cóż właściwie złego uczynił?”(Mt27,23). Piłat chciał poznać powód, dla którego Jezus zasłużył na śmierć krzyżową – karę, na którą skazywano za najcięższe zbrodnie. Jednak tłum krzyczał jeszcze głośniej domagając się śmierci naszego Zbawiciela.

Potem Poncjusz Piłat przedstawił tłumowi ubiczowanego i cierniem ukoronowanego Jezusa. Jednak Żydzi domagali się śmierci naszego Zbawiciela mówiąc: „My mamy Prawo, a według Prawa powinien On umrzeć”(J 19,7). Piłat uległ Żydom i skazał na śmierć Jezusa.

Upłynęło ponad 2000 lat od tamtego Wielkiego Piątku, kiedy padły słowa: „A według Prawa powinien On umrzeć”(J 19,7). Jednak ta scena i niesprawiedliwy wyrok wydany przez Poncjusza Piłata nie zdezaktualizowały się.

Obecnie w mediach wiele osób domaga się legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych, powołując się przy tym na tzw. „prawo do decydowania o swoim brzuchu”, czy „prawo do wyboru”. Ze strony polityków, czy gwiazd show biznesu, w czasopismach, telewizji czy w internecie można przeczytać lub usłyszeć żądania przywrócenia nieograniczonej aborcji. Ci zwolennicy zabijania dzieci nienarodzonych podobni są do tłumu stojącego przed pałacem Piłata, który domagał się śmierci Jezusa twierdząc: „Według Prawa powinien On umrzeć”. W wielu krajach zalegalizowano prawo, na mocy którego można zabijać dzieci rozwijające się pod sercem matki. Politycy, którzy przegłosowali tę zbrodniczą ustawę wskazują, że nienarodzone dziecko można zabić. Co ciekawe do tych ludzi nie dociera istotny fakt: każde życie ludzkie zaczyna się od poczęcia. Poczęte dziecko jest już nowym człowiekiem, który zasługuje na to, aby żył. Jednak parlamentarzyści, którzy zalegalizowali zabijanie niewinnych dzieci mówią to samo, co tłum przed pałacem Piłata: „Według Prawa powinien On umrzeć”(J 19,7).

Poncjusz Piłat pytał Żydów: „Cóż właściwie złego uczynił?”. Obecnie nasuwają się takie same pytania: co takiego te niewinne i nienarodzone dzieci zrobiły, że powinny umrzeć? Czym sobie zasłużyły na śmierć w męczarniach? Co to jest za „wybór” kiedy jest tylko jedna opcja do wyboru? Żaden zwolennik tzw. „prawa do wyboru” nie potrafi odpowiedzieć na te pytania. Ci ludzie domagają się śmierci najbardziej bezbronnych osób nie próbując nawet odpowiedzieć sobie na powyższe pytania. Są podobni do tłumu, który coraz głośniej krzyczał: „Na krzyż z Nim!”, bez podania przyczyny śmierci Jezusa.

Wiele osób, które były w Oświęcimiu jest poruszonych tym, co tam zobaczyły: do czego zdolny jest człowiek, który oddala się od Boga. Równocześnie te same osoby nie przeraża fakt, że obecnie istnieją „białe obozy zagłady”. Są nimi szpitale, w których zabija się nienarodzone lub nowo narodzone dzieci. Co ciekawe, na oddziale ratunkowym w takiej placówce lekarze walczą o życie pacjentów, którzy tam trafili. Kilka pięter wyżej, w tym samym szpitalu, inni „lekarze” zabijają nienarodzone lub nowo narodzone dzieci. Czy to nie jest hipokryzja?

Każdy absolwent akademii medycznej składa przyrzeczenie lekarskie. Na jego mocy zobowiązuje się do tego, że będzie służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu1. Potem ten sam lekarz zabija najbardziej bezbronną istotę ludzką. Czy taka postawa nie jest złamaniem tego przyrzeczenia? Czy to nie jest obłuda ze strony pracownika służby zdrowia, który ślubował, że będzie ratował przed śmiercią każde życie ludzkie, a potem namawia, zachęca lub zmusza kobietę do aborcji lub stosowania antykoncepcji? Tak naprawdę osoba, która przeprowadza aborcje nie zasługuje na miano lekarza tylko zbrodniarza. Miejsce, w którym zabija się nienarodzone dzieci nie zasługuje na określenie szpital.

Obecnie, na naszych oczach, potop śmierci zalewa całą ziemię. Jego ofiarami są w pierwszej kolejności osoby najbardziej bezbronne, zarówno nienarodzone jak i narodzone. W szpitalach w Holandii zabija się nie tylko nienarodzone dzieci przez aborcję. Również osoby starsze lub nieuleczalnie chore są uśmiercane przez eutanazję wbrew ich woli. W rezultacie obywatele tego kraju udają się za granicę, aby się leczyć. Interesującym faktem jest to, że w Holandii nieoficjalnie „zabiegi” eutanazji zaczęto przeprowadzać od 1968 roku kiedy zalegalizowano aborcję w tym kraju2.

W Belgii w szpitalach zabija się nie tylko nienarodzone dzieci. Prawo w tym kraju dopuszcza nawet przeprowadzenie eutanazji chorych dzieci. Najgłośniejszym przypadkiem eutanazji w Belgii było zabicie dwójki dzieci, z których jedno miało 9, a drugie 11 lat3.

Niejedna osoba jest przerażona całym tym procederem śmierci. Tak naprawdę spełnia się straszna prawda, którą św. Matka Teresa z Kalkuty przekazała na Międzynarodowej Konferencji ONZ w Kairze w 1994 roku: „Jeśli matce jest wolno zabić swoje dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?”4.

Nad tym potopem śmierci, który obecnie zalewa rodziny, społeczeństwa i kraje świeci gwiazda nadziei. Jest nią Maryja. Matka Boża daje nam do ręki broń, dzięki której jesteśmy w stanie pokonać cywilizację śmierci. Jest nią różaniec.

16 września 1877 podczas objawienia Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej w Gietrzwałdzie, Matka Boża wzywała ludzi, aby odmawiali różaniec. Oto fragment rozmowy pomiędzy Matką Boską a wizjonerkami:

  • Czy chorzy będą uzdrowieni? - spytały dziewczynki.

  • Odmawiajcie różaniec – odpowiedziała Maryja.

  • Czy smutni będą pocieszeni?

  • Odmawiajcie różaniec.

  • Oto tam płacze żona i matka, bo mąż i ojciec oddają się pijaństwu. Gdzie szukać ratunku?

  • Odmawiajcie różaniec.

  • Oto zamknięte kościoły, wywieziono kapłanów.

  • Odmawiajcie różaniec5.

Parafrazując słowa tych wizjonerek możemy tak zapytać Matkę Najświętszą: „Matko Boża, spójrz: Oto „białe obozy zagłady”, w których są zabijane dzieci nienarodzone i osoby starsze. Oto kobiety, które stosują środki antykoncepcyjne i poronne. Oto gwiazdy show biznesu, politycy, organizacje i ugrupowania polityczne, które domagają się legalizacji aborcji. Oto lekarze, którzy zachęcają lub zmuszają kobiety do mordowania własnych dzieci nienarodzonych. Oto młodzież ogarnięta manią nieczystości. Oto zwolennicy seksualnego libertynizmu, którzy demoralizują dzieci, młodzież i dorosłych. Co robić?”. Maryja odpowiada nam zdaniem, jakie wypowiedziała nie tylko podczas objawień w Gietrzwałdzie, ale również w Lourdes i w Fatimie: „Odmawiajcie różaniec”. Poniższe, autentyczne wydarzenie, pokazuje jak groźną bronią jest różaniec w walce z cywilizacją śmierci.

W mieście Pensacola, w stanie Floryda w USA istniała klinika aborcyjna, przed którą działacze pro – life odmawiali różaniec, prosząc Boga za kobietami, które tam dokonywały aborcji i o nawrócenie ludzi, który przeprowadzali zabiegi zabijania dzieci nienarodzonych. Przez 10 lat obrońcy życia dzieci nienarodzonych wytrwale modlili się na różańcu. Pewnego dnia do tej kliniki aborcyjnej przybył miejscowy szeryf i przedstawił sądowy nakaz eksmisji, na mocy którego placówkę zamknięto z dniem przedstawionym w dokumencie. Szeryf ostrzegł, że w przypadku dalszej działalności kliniki aborcyjnej po dniu przedstawionym w wyżej wymienionym dokumencie wszyscy pracownicy będą pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Tym dniem był 15 sierpnia – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Działacze pro – life byli zdumieni. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Natomiast miejscowe laickie stacje telewizyjne ubolewały nad zamknięciem kliniki aborcyjnej, twierdząc, że doszło do „nieposzanowania praw reprodukcyjnych, jakie przysługują kobietom”6.

Niejedna osoba zastanawia się dlaczego potrzeba było aż 10 lat, aby ten cud się wydarzył. W tym miejscu warto zadać sobie pytanie: ile osób modliło się na różańcu przed tą kliniką aborcyjną? Prawdopodobnie było ich kilka lub kilkanaście. Gdyby setki lub tysiące osób odmawiało różaniec to z pewnością ta placówka zakończyłaby swoją działalność w ciągu kilku tygodni lub dni.

Objawiając się bł. Alanowi de Roupe Matka Boża przedstawiła mu 15 obietnic związanych z odmawianiem różańca. Jedną z nich jest ta: „Różaniec stanie się groźną bronią przeciw piekłu. Zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków”7. Ta obietnica jest w dalszym ciągu aktualna.

Naszym zadaniem jest odmawiać różaniec w obronie życia dzieci nienarodzonych. Obecnie toczy się wojna o życie ludzkie. Cywilizacja śmierci obejmuje swoim obszarem coraz większe społeczności i państwa. Jesteśmy w stanie pokonać ją nie przy pomocy broni lub przemocy tylko przy pomocy różańca.

Marcin Rak

Przypisy

1.https://pl.wikipedia.org/wiki/Przyrzeczenie_Lekarskie

2.https://archiwum.milujciesie.org.pl/nr/temat_numeru/barbarzyncy_xxi_wieku.html

3.https://www.wprost.pl/swiat/10144592/belgia-eutanazja-9-i-11-letniego-dziecka-jedno-chorowalo-na-mukowiscydoze.html

4.https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/muszynski/slowop_01012003.html

5.http://warszawa.sds.pl/maryja-prosi-o-rozaniec/

6.http://www.lifesitenews.com/news/after-rosary-campaign-florida-sheriff-abruptly-shuts-down-abortion-clinic-o/

7.http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=327&doc=267

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły