żywa Wiara

AktualnościZOBACZ WSZYSTKIE

Straty i zyski z uzdrowienia

użytkownik: Admin z dnia: 2014-04-21

Straty i zyski z uzdrowienia
W kazaniu: Straty i zyski z uzdrowienia, Ks. Wojciech Węgrzyniak robi bilans wiary w Chrystusa. Rozważa, co wierzący traci idąc za Chrystusem, a na czym polega zysk wierzącego? Inwestycja w Chrystusa, zgodnie z Jego obietnicą, zwróci się stokrotnie. Może warto zaufać Jezusowi?
 
 
 
 
 

Papież Jan Święty - rekomendacja książki
 
Tytuł: Papież Jan Święty
Autor: Marco Roncalli 
 
Wydawca: Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin 2014 r.
Dane techniczne: : 145 x 220, s.184 oprawa miękka
Cena detaliczna: 25,00 zł. 
Dostępna: Książka dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz na 
 
Informacja o książce: 
 
„Jan XXIII był przewodnikiem prowadzonym przez Ducha Świętego, przez posłuszeństwo. (…) Przyszły papież Jan przeżył oczyszczenie, które dało mu moc zupełnie oderwać się od siebie samego i przylgnąć do Chrystusa, a to pozwoliło ujawnić się jego świętości, którą Kościół potem oficjalnie uznał. (…) Tu jest prawdziwe źródło dobroci papieża Jana i źródło pokoju, który rozsiewał w świecie, tu są korzenie jego świętości, w tym jego ewangelicznym posłuszeństwie”.
(papież Franciszek, 3 czerwca 2013)
 
Książka „Papież Jan. Święty” Marco Roncallego wprowadza Czytelnika w rzeczywistość  Kościoła smaganego wydarzeniami, które wstrząsnęły całym ówczesnym światem. To zarazem historia „dobrego papieża Jana”, którego Bóg postawił w wielu miejscach i sytuacjach, gdzie należało bronić człowieka, wiary i Kościoła. Jego wyniesienie na ołtarze jest uznaniem tej drogi do świętości, którą podjął już, jako kleryk i przez całe życie pieczołowicie realizował, a przy tym stawiał sobie coraz to wyższe wymagania. W swoim „Dzienniku duszy” zapisał takie wyznanie, skierowane do Matki Bożej: „Ty mnie rozumiesz. Uczyń mnie pokornym, a będę święty. (…) Ode mnie, kleryka Angela Roncallego, Jezus oczekuje nie cnoty przeciętnej, ale najwyższej. Nie będzie zadowolony ze mnie, dopóki nie stanę się lub przynajmniej nie będę się starał być święty”.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.