żywa Wiara

AktualnościZOBACZ WSZYSTKIE

Gangster na usługach Jezusa

użytkownik: Admin z dnia: 2013-12-28

Gangster na usługach Jezusa
Piotr Stępniak nosił kiedyś ksywkę "Gepard". Był niebezpiecznym przestępcą. Kradł, dokonywał rozbojów, handlował narkotykami i gwałcił. Opływał w bogactwo, ale jego życie było pełne lęku i ciemności. Osiem razy próbował popełnić samobójstwo. Gdy odsiadywał kolejną karę w więzieniu (łącznie spędził tam 24 lata), jeden ze strażników ogłosił mu Dobrą Nowinę o miłości Boga. Gepard pobił strażnika, tak że ten został odwieziony do więzienia, ale prawda o Bożej, bezinteresownej miłości została zasiana w jego sercu. Gepard zaczął czytać Pismo Święte i modlić się. Jego przemiana w więzieniu była tak niezwykła, że podejrzewano u niego chorobę psychiczną. Badania lekarskie wykluczyły jednak taką możliwość.
Obecnie Piotr Stępniak ma żonę i dzieci, a z ganstera, który służył układom mafijnym stał się Bożym gangsterem na usługach Jezusa. Wraz z innymi nawróconymi bandytami, tworząc Bożą Bandę Byłych Bandytów, jeździ po całej Polsce, głosi Ewangelię i ostrzega przed życiem, w którym nie ma Boga. Spotkanie, którego obejrzenie wam dziś proponujemy odbyło się w ramach pierwszej w IV cyklu katechezy audiowizualnej w Klasztorze o.o. Bernardynów w Rzeszowie.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.