żywa Wiara

AktualnościZOBACZ WSZYSTKIE

Kazanie: "Kim jestem?" oraz rekomendacje ciekawych książek

użytkownik: Admin z dnia: 2013-12-07

Kazanie:
Kim ja w swoim sercu jestem? Czy wybieram tożsamość daną mi przez Boga? Czy może zupełnie inną rzeczywistość? Na pytania, związane z wewnętrzną prawdą o nas samych, odpowiada w swoim kazaniu bp. Grzegorz Ryś.
 
 
 
 
 

 
Rekomendujemy również dwie bardzo ciekawe pozycje książkowe ostatnego czasu:
 
Pierwsza to: "Zabawka Boga", autorstwa Tadeusza Bieckiego, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Bernardinum.

Autor dostaje list od dawnego przyjaciela, zakonnika z Etiopii, który trafił na ślad pamiątki sprzed dwóch tysięcy lat. Odnalezienie jej – ze względu na pierwszego właściciela – byłoby światową sensacją. Mnich prosi przyjaciela o podjęcie poszukiwań. Autor jedzie do klasztoru św. Katarzyny na Synaju, gdzie odbiera kopertę z wierszem-szyfrem. Wynika z niego, że musi przebyć trasę z Jerozolimy do Efezu. Czyni to, ale dowiaduje się niewiele. Dopiero kolejne podróże, wizyty w klasztorach Prowansji i w kościołach Lalibeli w Etiopii stwarzają mu szansę na odnalezienie historycznego skarbu. Czy ją wykorzysta?

Wciągająca opowieść o podróży śladami tajemniczego listu od przyjaciela. Historia drewnianej zabawki, jaką w dzieciństwie miał bawić się człowiek, który wpłynął na bieg historii świata. Zaskakujące połączenie tego, co fikcyjne z tym, co – jak wierzy tak wielu – wydarzyło się naprawdę. Książka Tadeusza Biedzkiego jest mapą, szyfrem, przypowieścią. Mądrą.

Michał Nogaś, Polskie Radio, Program 3


 

Druga książka, którą polecamy to: "Ziemia Boga w 20 tajemnicach" która ukazała się nakładem wydawnictwa „Niecałe”, której autorem jest jednen z najbardziej znanych dziennikarzy niemieckich Paul Badde. Autor z detektywistyczną pasją i dociekliwością przemierza szlak w "najbardziej wystrzałowym" miejscu na ziemi, które od początku świata jest świadkiem zmagania się świętości i grzechu, aniołów i diabłów, gdzie sam Bóg ukazał swoje oblicze.

Ziemia Boga w 20 tajemnicach - Paul BaddeNie jest to po prostu kolejny przewodnik - choć bez tej książki trudno w pełni świadomie pielgrzymować po Ziemi Świętej. To z jednej strony najwyższej klasy literatura faktu: autor pokazuje, jak na tym pustynnym skrawku ziemi przeszłość splata się z teraźniejszością, religia z polityką, świat judeo-chrześcijański z kulturą arabską. Dzięki Baddemu poznajemy również zwyczajnych ludzi - żydowskich i palestyńskich mieszkańców Ziemi Świętej - i ich życie w targanym niepokojami kraju. Ważnym motywem tej szalenie prywatnej opowieści są też spotkania z Janem Pawłem II - zarówno osobiste, jak i zawodowe, podczas pielgrzymki papieża do Jerozolimy, Betlejem i Nazaretu.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.