żywa Wiara

AktualnościZOBACZ WSZYSTKIE

Patronat medialny: „Największy z cudów”, „Miejsce dla każdego” i „Ziemia Boga w 20 tajemnicach”

użytkownik: Admin z dnia: 2013-11-03

Patronat medialny: „Największy z cudów”, „Miejsce dla każdego” i „Ziemia Boga w 20 tajemnicach”

Chcemy podzielić się z Wami kolejną dobrą wiadomością. Nasz portal objął patronat medialny nad trzema bardzo wartościowymi projektami, które chcielibyśmy zarekomendować naszym czytelnikom.

Pierwszy to film „Największy z  cudów”. Jest to porywający, pełnometrażowy obraz animowany twórców “Epoki lodowcowej” i “Cristiady” dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta z aniołami i demonami w tle.

Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej z powodu życiowych kryzysów, z jakimi walczy każdy z nich. Msza Święta nie jest dla nich niczym nowym, ale nie są w stanie zrozumieć jej prawdziwego znaczenia. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. To, czego doświadczą w trakcie tej Eucharystii, zmieni ich życie na zawsze. Zapraszamy do zobaczenia zwiastuna tego filmu umieszczonego na naszym portalu.

  

Drugi projekt to książka "Ziemia Boga w 20 tajemnicach" która ukazała się nakładem wydawnictwa „Niecałe”, której autorem jest jednen z najbardziej znanych dziennikarzy niemieckich Paul Badde. Autor z detektywistyczną pasją i dociekliwością przemierza szlak w "najbardziej wystrzałowym" miejscu na ziemi, które od początku świata jest świadkiem zmagania się świętości i grzechu, aniołów i diabłów, gdzie sam Bóg ukazał swoje oblicze.

Nie jest to po prostu kolejny przewodnik - choć bez tej książki trudno w pełni świadomie pielgrzymować po Ziemi Świętej. To z jednej strony najwyższej klasy literatura faktu: autor pokazuje, jak na tym pustynnym skrawku ziemi przeszłość splata się z teraźniejszością, religia z polityką, świat judeo-chrześcijański z kulturą arabską. Dzięki Baddemu poznajemy również zwyczajnych ludzi - żydowskich i palestyńskich mieszkańców Ziemi Świętej - i ich życie w targanym niepokojami kraju. Ważnym motywem tej szalenie prywatnej opowieści są też spotkania z Janem Pawłem II - zarówno osobiste, jak i zawodowe, podczas pielgrzymki papieża do Jerozolimy, Betlejem i Nazaretu.

Ziemia Boga w 20 tajemnicach - Paul Badde

Trzecia rekomendowana przez nas pozycja to książka: „Miejsce dla każdego”. Jest to opowieść o świętości Jana Pawła II widziana oczami najbliższych, czyli m.in. abpa Mieczysława Mokrzyckiego. Tym razem to opowieść o gwiazdce, kolędowaniu z przyjaciółmi przez telefon, niezwykłym Mikołaju, który rozdawał prezenty w Watykanie. I o tym, jak przy stole wigilijnym Jana Pawła II zawsze było miejsce dla każdego…przy stole i w sercu. 

Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II

Komentarze (1)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

~Barbara

04.01.2014, godz.00:22

Oglądałam film "Bóg cudów" w Krynicy, jak byłam w sanatorium. Ten film dla mnie to tak jak rekolekcje - przypomnienie o tym, co ważne, o modlitwie, o głębszym przeżywaniu Mszy św. Jak będzie w moim mieście to pójdę jeszcze raz obejrzeć. Wszystkich gorąco zachęcam do obejrzenia tego filmu.