żywa Wiara

AktualnościZOBACZ WSZYSTKIE

Demon chciwości

użytkownik: KlaW z dnia: 2016-05-14

Demon chciwości

Miliony ludzkich serc w miejsce prawdziwego Boga wybrały zniewalającą myśl o posiadaniu. Wiąże się z nią przekonanie o własnej samowystarczalności

W 2007 r. uczestniczyłem w międzynarodowej konferencji w Madrycie. Panel dyskusyjny dotyczył współczesnych zjawisk w zglobalizowanym świecie. Podczas dyskusji jeden z profesorów ekonomii stwierdził, że mamy doskonałą wiedzę „techniczną” na temat procesów zachodzących w świecie ekonomii, ale zapomnieliśmy o świecie ducha. Dodał, że tym, co najbardziej zagraża naszemu światu, jest „bożek chciwości”. Naukowiec stwierdził też, że chciwość w wymiarze indywidualnym może stać się przyczyną niesprawiedliwości, a nawet przemocy lub zabójstwa. Jeśli natomiast duch chciwości opanowuje całe narody, państwa lub korporacje przemysłowe, dochodzi wówczas do wyzysku i niesprawiedliwości w skali globalnej, a nawet do wojen. Tak zwana nieuczciwa konkurencja jest tylko przejawem grzechu chciwości.

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.