żywa Wiara

AktualnościZOBACZ WSZYSTKIE

Konferencja dla młodych „Mającego nadzieję w Panu, miłosierdzie ogarnie

użytkownik: admin z dnia: 2016-04-07

Konferencja dla młodych „Mającego nadzieję w Panu, miłosierdzie ogarnie

„Obyście zawsze umieli patrzeć na innych ludzi i na samych siebie takim spojrzeniem, jakim Bóg patrzy na ludzką istotę, spojrzeniem czułym, miłosiernym i przebaczającym, spojrzeniem, które pozwala iść prosto po drodze życia w przyszłość pełną nadziei…” –  słowa te skierował do młodzieży Święty Jan Paweł II podczas spotkania w Hamburgu w 2004 r.

Głoszenie orędzia miłosierdzia przez Papieża Polaka było dla młodych drogowskazem, podstawą wyborów i źródłem życiowych inspiracji. Uczył ich zasad moralnych, które przybliżają do dobra, prawdy, piękna i radości. Ojciec Święty to człowiek
o ogromnej miłości i mądrości, dlatego tak bardzo fascynował młodych. Był i pozostaje dla nich niezwykłym autorytetem.

Naszą powinnością i obowiązkiem jest przekazywanie świadectwa wiary, budowanej w oparciu o nauczanie Świętego Jana Pawła II. Stąd tak wiele podejmowanych przedsięwzięć, które mają na celu ukazanie przesłania Ojca Świętego. Zarówno nam, jak i przyszłym pokoleniom jest ono bardzo potrzebne.

Jedną z takich inicjatyw jest konferencja dla młodych „Mającego nadzieję w Panu, miłosierdzie ogarnie” (Ps. 31,10) – Święty Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia, Spotkanie Młodych”, organizowana przez Bibliotekę Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
w Krakowie oraz Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży. Sympozjum będzie duchowym przygotowaniem do tegorocznych XXXI Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).

Patronat Honorowy nad konferencją objął Jego Eminencja Stanisław Kardynał Dziwisz Arcybiskup Metropolita Krakowski, Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak – Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Przewielebny
 ks. Albert Wołkiewicz – Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Do udziału w sympozjum zostali zaproszeni wyjątkowi prelegenci.
Konferencję rozpocznie wystąpienie przedstawicieli Sekcji Wolontariatu z Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W swoim wykładzie
„Wolontariat jako szkoła miłosierdzia” przybliżą i rozpropagują ideę Światowych Dni Młodzieży, zainicjowanych przez Świętego Jana Pawła II.  Kolejnym prelegentem jest znany raper chrześcijański, Ambasador Światowych Dni Młodzieży Arkadiusz „Arkadio” Zbozień. W swoim wystąpieniu pt: „Rób to co kochasz” przekaże swoje świadectwo nawrócenia, które nie byłoby możliwe bez powrotu do fundamentów wiary. Jego życiową misją jest głoszenie Boga za pomocą muzyki, inspirowanie ludzi do życia zgodnie ze swoimi pasjami.
Znany rekolekcjonista, ewangelizator i dyrektor Grupy Medialnej Profeto,
ks. Michał Olszewski w swojej konferencji zatytułowanej „Jezus: Tęsknię za Tobą” wskaże na głębię Bożego miłosierdzia i ukaże ogromną tęsknotę Boga za człowiekiem.
O świętości Papieża Jana Pawła II opowiedzą goście z Rzymu. Jednym z nich będzie
Arturo Mari, długoletni papieski fotograf. W licznych wywiadach podkreśla, że szczególnym doświadczeniem w jego życiu była praca u boku Ojca Świętego. Jedyna Polka pracująca przy procesie beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II, dziennikarka, od 20 lat pracująca w Rzymie, Aleksandra Zapotoczny opowie o niezwykłej korespondencji kierowanej z całego świata do Jana Pawła II i łaskach otrzymanych za Jego wstawiennictwem. Dziennikarka Telewizji TVN, prowadząca bloga „Bóg w wielkim mieście” Katarzyna Olubińska to kolejny prelegent.
W swoim wystąpieniu podzieli się ze słuchaczami swoim świadectwem wiary, poszukiwaniem i doświadczeniem Boga w codziennym życiu. Drabowie i Drabinki
z Towarzystwa Ciemnych Typów, modlitewnego stowarzyszenia pod patronatem
bł. Pier Giorgio Frassatiego przedstawią prelekcję pt: „Idziemy za Tym, którego Papież wskazywał jako przykład – Ciemne Typy bł. Piotra Jerzego Frassatiego”. Kontynuują oni  dzieło rozpoczęte przez swojego patrona, polegające na ewangelizacji, modlitwie i fascynacji chrześcijaństwem.

Sympozjum towarzyszyć będzie spektakl słowno-muzyczny zatytułowany „Wciąż mnie zadziwiasz Panie…” w wykonaniu Grupy Teatralnej, pod kierownictwem Agaty Podłęckiej, działającej przy Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. 

Konferencja odbędzie się w dniu 6 maja 2016 r., w gmachu Biblioteki UPJPII
w Krakowie, przy ul. Bobrzyńskiego 10. Rozpoczęcie o godzinie 14:30. Udział w sympozjum jest bezpłatny.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.